فتوشاپ Prepare as NFT را به بخش ذخیره‌سازی اضافه کرد

پوستر

ادوبی تایید کرد که تا پایان ماه گزینه ذخیره «Prepare as NFT» را به عنوان پیش نمایش به فتوشاپ اضافه خواهد کرد. هدف از این قابلیت جلوگیری از جعل هنر توسط کسانی است که آن را خلق نکرده‌اند و این قابلیت بسیار مفید خواهد بود.

سیستم جدید Content Credentials که توسط Content Authenticity Initiative (CAI) معرفی شد، بر روی یک سیستم فایل (IPFS) که یک روش غیرمتمرکز برای میزبانی فایل‌های مشابه نحوه عملکرد سیستم تورنت است، ارائه خواهد شد.

این شبکه مسئول حفظ امنیت و در دسترس نگه داشتن داده‌ها به جای سرور مرکزی است. همانطور که در انتشار Content Attribution CAI اشاره شد، بازارهای NFT مانند OpenSea، Rarible، KnownOrigin و SuperRare می‌توانند اعتبار محتوا را برای نشان دادن اطلاعات انتساب یکپارچه کنند.

کاتالوگ

Content Credentials با حساب‌های اجتماعی و رمزارز پشتیبانی شده توسط مشارکت‌های جدید Adobe با بازارهای NFT سازگار است. اما ادوبی یک گام فراتر از پشتیبانی مستقیم اسناد در فایل‌ها پیش می‌رود و به زودی به سازندگان اجازه می‌دهد تا آثار هنری را برای برش به‌عنوان NFT مستقیماً از داخل فتوشاپ آماده کنند.

ادوبی تا پایان ماه گزینه‌ی Prepare as NFT را ارائه خواهد کرد. در نتیجه شما یک NFT درست می‌کنید و نه تنها درآمد فروش اولیه آن را دریافت خواهید کرد، بلکه بر اساس قراردادی که استفاده می‌کنید، می‌توانید درصدی از هر فروش ثانویه را برای همیشه دریافت کنید. اینجاست که کار با CAI شروع می‌شود و فتوشاپ از این ویژگی پشتیبانی می‌کند.

در حال حاضر، هیچ قاعده یا محدودیتی در بلاک چین وجود ندارد که مانع از ایجاد NFT با محتوایی که خود ایجاد نکرده است، شود. به طور کلی ادوبی می‌خواهند با نوعی از سرقت هنری مبارزه کند و کاری که Adobe انجام خواهد داد راهی برای اثبات اثر شما خواهد بود.

 

 

منبع:dfmrendering.com

بازنشر: رسانه جهان معماری

پست های مشابه

دوازدهمین دوره جایزه آرکیتایزر

برای رفتن به صفحه این پست روی دکمه زیر کلیک کنید
مشاهده پست

همایش ملی |میراث معماری معاصر ایران|

برای رفتن به صفحه این پست روی دکمه زیر کلیک کنید
مشاهده پست

طرح پیشنهادی حائل مجموعه تئاترشهر

برای رفتن به صفحه این پست روی دکمه زیر کلیک کنید
مشاهده پست

نظرات پست

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

” تمامی حقوق مادی و معنوی محتوا متعلق به پایگاه خبری جهان معماری می باشد “