Isotropix از نسل جدید موتور رندر Angie رونمایی کرد

پوستر

Isotropix یک ویدیوی پیش نمایش از Angie، موتور رندر ترکیبی نسل بعدی CPU/GPU را منتشر کرده است که قرار است سال آینده در Clarisse iFX و Clarisse Builder عرضه شود.

این شرکت می گوید که Angie هنگام پردازش روی CPU تا 10 برابر سریعتر از نسخه فعلی Clarisse عمل می‌کند. علاوه بر این، هنگام استفاده از پردازنده‌های سطح بالای ایستگاه کاری، رندر در CPU و GPU بیش از 2 برابر سریعتر است.

Isotropix Angie حتی هنگامی که صرفاً بر روی CPU کار می‌کند، به طور قابل توجهی سریعتر از موتور موجود Clarisse است و Isotropix ادعا می‌کند که حالت CPU آن تا 10 برابر سریعتر از نسخه فعلی Clarisse است. همچنین می‌توان CPU و GPU را باهم برای رندرینگ انتخاب کرد و سرعت رندر را افزایش داد. شایان ذکر است که تنها در CPU، رندر با کیفیت نهایی 231 ثانیه طول می کشد.

از سوی دیگر درGPU ، تا 150 ثانیه رندر را شاهد خواهیم بود. در نهایت رندر ترکیبی با CPU و GPU ، حدود 99 ثانیه طول می کشد که این رندر، 2.3 برابر سریعتر از CPU و 1.5 برابر سریعتر از GPU خواهد بود. با این حال، استفاده از CPU و GPU مصرف برق را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد، بنابراین هنرمندانی که از حالت ترکیبی جدید استفاده می‌کنند، باید سرعت و هزینه را متعادل کنند. علاوه بر رندرهای با کیفیت نهایی، حالت ترکیبی را می‌توان برای رندرهای تعاملی نیز استفاده کرد.

کاتالوگ

Angie از APIهای CUDA و OptiX Nvidia استفاده می‌کند و برای ارائه رندر GPU به کارت گرافیک Nvidia نیاز دارد. این موتور رندر مبتنی بر Open Shading Language است که با MaterialX کاملاً سازگار بوده و با R2C، کتابخانه منبع باز Isotropix برای ادغام Clarisse با رندرهای شخص ثالث نیز سازگار است.

قیمت گذاری و سیستم مورد نیاز Isotropix Angie

Isotropix Angie در ابتدا برای انتشار عمومی در سال 2021 برنامه ریزی شده بود، اما اکنون تاریخ دقیق انتشار آن مشخص نیست. برای استفاده از رندر Andie به پردازنده x86-64 با پسوند AVX2 و GPU سازگار با Nvidia OptiX 7.x نیاز دارید.

این رندر بخشی از یک بروزرسانی رایگان برای کاربران Clarisse iFX یا Clarisse Builder با قراردادهای تعمیر و نگهداری فعال است و همچنین در CNode در دسترس خواهد بود. نسخه پایدار فعلی Clarisse 5.0 برایWindows 10 ، RHEL و CentOS 8 به بالای لینوکس و macOS 10.12 به بالا در دسترس است. در حال حاضر جزییاتی از قیمت Angie منتشر نشده است.

 

 

منبع:dfmrendering.com

بازنشر: رسانه جهان معماری

پست های مشابه

دوازدهمین دوره جایزه آرکیتایزر

برای رفتن به صفحه این پست روی دکمه زیر کلیک کنید
مشاهده پست

همایش ملی |میراث معماری معاصر ایران|

برای رفتن به صفحه این پست روی دکمه زیر کلیک کنید
مشاهده پست

طرح پیشنهادی حائل مجموعه تئاترشهر

برای رفتن به صفحه این پست روی دکمه زیر کلیک کنید
مشاهده پست

نظرات پست

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

” تمامی حقوق مادی و معنوی محتوا متعلق به پایگاه خبری جهان معماری می باشد “