نرم افزار Cinema 4D R25 روانه‌ی بازار شد

پوستر

شرکت مکسون، نر‌م افزار Cinema 4D R25 که جدیدترین نسخه نرم افزار انیمیشن و رندر سه بعدی بوده را منتشر کرده است. این نسخه از نرم افزار Cinema 4D دارای رابط کاربری بهتر و ویژگی‌های بیشتری بر اساس معماری جدید مبتنی بر گره است.

خبر انتشار نسخه‌ی جدید نرم افزار Cinema 4D R25 در نمایشگاه 3D and Motion Design Show صورت گرفت. همچنین بروزرسانی سایر برنامه‌های Maxon مانندTrapcode Suite 17 ،VFX Suite 2 ، Magic Bullet Suite 14 و Universe 5 نیز در این رویداد اعلام شده است.

بروزرسانی‌های برجسته‌ی این نسخه شامل سیستم جدید Capsules برای دارایی‌های مبتنی بر گره، گزینه‌های بیشتر برای ایجاد ایستگاه از پیش تنظیم شده، واردات مستقیم فایل‌های برداری و برچسب Track Modifier جدید برای اصلاح یا سبک سازی انیمیشن‌ها است. این بروزرسانی همچنین ویژگی‌های Cinema 4D S24 را در اختیار دارندگان مجوز دائمی از طریق اشتراک پولی قرار می‌دهد.

این ویژگی‌ها شامل جستجوگر دارایی جدید و مدیر صحنه که در R25 توسعه یافته است، به علاوه ابزارهای فیزیکی برای چیدمان صحنه و بروزرسانی جریان کار انیمیشن و شخصیت‌ها ارائه شده است. در ادامه جزییاتی از بروزرسانی اخیر Cinema 4D در نسخه‌ی جدید را ارائه خواهیم کرد.

طراحی و رابط کاربری جدید

قابل مشاهده‌ترین تغییرات در نرم افزار Cinema 4D R25 مربوط به رابط کاربری است که در حال حاضر دارای طرح‌های جدیدتر و متناسب‌تر بوده و شاهد لوگوی جدید و کاهش استفاده از رنگ در طراحی اخیر این برنامه هستیم.

رابط کاربری بروز شده‌ی این نسخه، مجموعه‌ای از زبانه‌های جدید را به ارمغان آورده که می‌توان به جستجوگر آن در نمای بالایی اشاره کرد. همچنین یک دکمه‌ی جدید “hot corner” در گوشه‌های صفحه وجود دارد که برای دسترسی سریع به عناصر کلیدی UI مانند جستجوگر، مدیریت مواد، جدول زمانی و مدیر مختصات ارائه شده است.

رابط کاربری Cinema 4D R25 برای مبتدیان منطقی‌تر و قابل درک‌تر شده است در نتیجه استفاده از آن برای کاربران تازه‌وارد ساده‌تر از قبل خواهد بود. تغییرات UX شامل گزینه کلیک و کشیدن داخل فایل‌های عددی برای تنظیم مقادیر پارامترها و تبدیل آنها به اسلایدرهای مجازی است. همچنین شاهد پشتیبانی از خروجی HDR در مانیتورهای محدوده دینامیکی بالا هستیم.

کاتالوگ

گره‌های جدید برای وارد کردن داده‌ها، پراکندگی شی و ویرایش خطوط

این بروزرسانی اخیر نرم افزار Cinema 4D R25 بیش از ۵۰ گره جدید را به هسته Cinema 4D اضافه می‌کند. نکات برجسته‌ی این نسخه شامل وارد کردن داده است که امکان وارد کردن فایل‌های CSV و JSON خارجی و استفاده از داده‌های آنها را برای کنترل تنظیمات گره‌ای ممکن می‌سازد. همچنین می‌توان از گره‌های صحنه برای کنترل خطوط از جمله منحنی‌های خطی، Bézier ، B-splines و NURBS و همچنین اشکال هندسی polygonal استفاده کرد.

جستجوگر جدید برای مدیریت دارایی‌ها

جستجوگر جدید Asset که در 4D S24 عرضه شده، مجددا در این نسخه در اختیار کاربران قرار گرفته که اکنون نقش مدیریت ایستگاه از پیش تنظیم شده را در محتوا قدیمی بر عهده دارد. کاربران می‌توانند ایستگاه‌های از پیش تنظیم شده‌ای را در Cinema 4D ایجاد کنند که می‌توان به برس‌ها و رنگ‌های BodyPaint 3D و همچنین اشیا، مواد و ابزارها اشاره کرد.

واردات مستقیم آثار هنری بردار با فرمتSVG ،PDF  و AI

کاربران همچنین می‌توانند به جای استفاده از افزونه‌ی Cineversity، آثار هنری برداری را بطور بومی به Cinema 4D وارد کرده و امکان وارد کردن اشکال و متن بردار در قالبSVG ، PDF و Adobe Illustrator را فراهم کنند.

برچسب New Track Modifier برای انیمیشن

در این نسخه‌ی جدید انیماتورها یک برچسب جدید Track Modifier را دریافت خواهند کرد و از طریق این برچسب می‌توانند به اصلاح روش‌های متحرک سازی موجود بپردازند.

بروز رسانی اشیاءFFD ، Physical Sky و ابزار مجسمه سازی

سایر تغییرات شامل گزینه تنظیم مجدد اشیاء FFD، تنظیم Physical Sky و گزینه‌های جدید برای کنترل خواص قلم موها و پوشش خودکار مناطق یک لایه است.

یک بروزرسانی بحث برانگیز برای بسیاری از کاربران Cinema 4D

واکنش‌های اولیه کاربران به انتشار جزییات این نسخه در انجمن‌هایی مانند Core4D و CGTalk نسبتاً منفی بوده است. کاربران معتقدند که رابط کاربری جدید شبیه بلندر بوده و این موضوع بحث برانگیز شده است. از سوی دیگر با توجه به اینکه بروزرسانی UI  چیزی نیست که بسیاری از کاربران آن را در اولویت خود قرار دهند در نتیجه این نسخه مورد رضایت بسیاری از کاربران حرفه‌ای قرار نگرفته است.

قیمت و دسترسی نرم افزار Cinema 4D R25

نرم افزار Cinema 4D R25 برای سیستم‌عامل‌های ویندوز 10 (۶۴ بیتی) و macOS 10.14.6 به بالا در دسترس است، البته شرکت مکسون سیستم‌عامل macOS 10.15.7 را برای اجرای این نسخه توصیه می‌کند. گره‌های ارائه شبکه نیز روی لینوکس CentOS 7 به بالا یاUbuntu 18.04 LTS  قابل اجرا خواهند بود و به طور کلی کارایی و عملکرد بالایی را در اختیار کاربران قرار خواهند داد.

از سوی دیگر هزینه مجوزهای دائمی نسخه‌‌ی جدید نرم‌افزار C4D چیزی حدود ۳۴۹۵ دلار در نظر گرفته شده است و هزینه‌ی اشتراک آن ۹۴ دلار در ماه یا ۷۱۹ دلار در سال خواهد بود.

 

 

 

منبع:dfmrendering.com

بازنشر: رسانه جهان معماری

پست های مشابه

دوازدهمین دوره جایزه آرکیتایزر

برای رفتن به صفحه این پست روی دکمه زیر کلیک کنید
مشاهده پست

همایش ملی |میراث معماری معاصر ایران|

برای رفتن به صفحه این پست روی دکمه زیر کلیک کنید
مشاهده پست

طرح پیشنهادی حائل مجموعه تئاترشهر

برای رفتن به صفحه این پست روی دکمه زیر کلیک کنید
مشاهده پست

نظرات پست

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

” تمامی حقوق مادی و معنوی محتوا متعلق به پایگاه خبری جهان معماری می باشد “