جدیدترین نسخه‌ی ابزار انیمیشن ساز رایگان VPaint

پوستر

بوریس دالستاین، دانشجوی دکترای دانشگاه بریتیش کلمبیا و کارآموز شرکت پیکسار، به تازگی بر اساس تحقیقات خود در زمینه گرافیک برداری، جدیدترین نسخه‌ی VPaint 1.7 را به عنوان یک بسته متحرک جذاب دوبعدی و انیمیشن منبع باز معرفی کرد.

شایان ذکر است که این نسخه هنوز در یک نمونه‌ی آزمایشی ارائه شده است. این ابزار به ایجاد انیمیشن‌های برداری که از اجسام سه بعدی متحرک تقلید می‌کند کمک خواهد کرد. به طور کلی فناوری زیربنایی VPaint بسیار جالب و جذاب به نظر می‌رسد که در ادامه جزییات بیشتر را در این زمینه پوشش خواهیم داد.

انیمیشن ساز VPaint 1.7 می‌تواند یک شی را در حالت دو بعدی حرکت دهد و فرم‌های مختلفی را روی یک شی ایجاد کند. در نتیجه می‌توانید از طریق بردارهای ارائه شده به ایجاد تصاویر انیمیشنی بپردازید. در این ابزار با ضربه زدن، حرکت دادن و کشیدن می‌توان به تولید محتوای انیمیشنی پرداخت و حتی تصاویر دو بعدی را در قالب یک تصویر سه بعدی به حرکت درآورد.

در VPaint 1.7 از مجموعه ابزارهای انیمیشن‌سازی پشتیبانی شده و این نرم افزار پروژه‌ها را در قالب بردار مبتنی بر XML ذخیره می کند، اما می‌توانید فریم‌ها را به عنوان یک سری فایل SVG یا PNG نیز صادر کنید. ویژگی‌های کلیدی موجود در نسخه اولیه‌ی این ابزار شامل برش، لایه‌ها، گروه بندی و پشتیبانی از هر قابلیت انیمیشن‌سازی است.

کاتالوگ

بد نیست بدانید که ابزار تولید انیمیشن VPaint اکنون به طور فعال توسعه نخواهد یافت زیرا و بوریس دالستاین اکنون شرکتی به نام VGC Software تاسیس کرده است تا جانشینانی را برای VPaint توسعه دهد.

در این میان می‌توان به جدیدترین نرم افزارها و ابزارهای این شرکت یعنی VGC Illustration که یک ابزار طراحی بردار در راستای Adobe Illustrator یا Inkscape خواهد بود اشاره کرد. از سوی دیگر VGC Animation یک ابزار متحرک مانند Adobe Animate ، ToonBoom Harmony یا OpenToonz خواهد بود که به زودی در اختیار هنرمندان قرار خواهد گرفت.

قیمت گذاری و سیستم مورد نیاز ابزار تولید انیمییشن Vpaint

VPaint 1.7 برای Windows 7 به بالا، macOS 10.12 به بالا و لینوکس ۶۴ بیتی در دسترس است و در نسخه‌ی بتا در اختیار کاربران قرار خواهد داشت. از سوی دیگر انتظار می‌رود که VGC Illustration در سال ۲۰۲۲ عرضه شود و هزینه آن برای صدور مجوز دائمی ۱۰۰ دلار یا اشتراک ماهانه ۵ دلار است.VGC Animation نیز تا سال ۲۰۲۳ عرضه خواهد شد و هزینه‌ی آن ۲۰۰ دلار خواهد بود. کد منبع برای هر دو برنامه جدید نیز در GitHub تحت مجوز Apache 2.0 رایگان ارائه خواهد شد.

 

 

منبع:dfmrendering.com

بازنشر: رسانه جهان معماری

پست های مشابه

دوازدهمین دوره جایزه آرکیتایزر

برای رفتن به صفحه این پست روی دکمه زیر کلیک کنید
مشاهده پست

همایش ملی |میراث معماری معاصر ایران|

برای رفتن به صفحه این پست روی دکمه زیر کلیک کنید
مشاهده پست

طرح پیشنهادی حائل مجموعه تئاترشهر

برای رفتن به صفحه این پست روی دکمه زیر کلیک کنید
مشاهده پست

نظرات پست

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

” تمامی حقوق مادی و معنوی محتوا متعلق به پایگاه خبری جهان معماری می باشد “