افزونه‌های جدید Adobe در نرم‌افزار Blender

پوستر

شرکت ادوبی افزونه‌ی جدید Substance را برای بلندر منتشر کرد که امکان ویرایش مواد با فرمت .sbsar را در داخل نرم افزار منبع باز سه بعدی فراهم می‌کند. افزونه Substance در اوایل این هفته به همراه دومین افزونه جدید، Mixamo Auto Control Rig منتشر شد که به طور خودکار شخصیت‌ها را برای استفاده با کلیپ‌های متحرک از کتابخانه Mixamo Adobe تنظیم می‌کند. هر دو افزونه برای دانلود به صورت رایگان ارائه شده‌اند و به طور رسمی هنوز در مرحله بتا هستند. این شروع افزونه‌های جدید Adobe در نرم‌افزار Blender می باشد.

نسخه‌ی دوم افزونه Substance 3D برای Blender، به هنرمندان کمک می‌کند تا مواد را با فرمت .sbsar وارد کرده و پارامترهای خود را به طور داخلی در نرم افزار ویرایش کنند. این افزونه، Blender را به جدیدترین برنامه DCC تبدیل کرده است که در کنار 3ds Max، Maya، Modo از Substance پشتیبانی می‌کند.

Substance 3D به کاربران بلندر این امکان را می‌دهد تا از محتوای موجود در کتابخانه‌های آنلاین مانند Adobe’s Substance 3D Assets استفاده کنند. نسخه‌ی دوم افزونه‌ی Substance 3D برای کاربران بلندر در ویندوز، لینوکس و مک اضافه شده است.

کاتالوگ

دومین افزونه جدید، Mixamo Auto Control Rig for Blender، به طور خودکار با داده‌های متحرک از کتابخانه Mixamo Adobe شخصیت‌های دو پا می‌سازد.

کتابخانه آنلاین، اکنون برای همه کسانی که در Adobe account ثبت نام می‌کنند رایگان است و بدون نیاز به اشتراک Creative Cloud بیش از ۲۵۰۰ کلیپ مبتنی بر حرکت اعم از حالت‌ها، چرخه‌های حرکتی، حرکت‌های رزمی و غیره را ارائه می‌دهد. داده‌های Mixamo به طور گسترده‌ای در کارهای گرافیکی متحرک واقعیت افزوده استفاده می‌شود. با این حرکت، افزونه‌های جدید Adobe در نرم‌افزار Blender به زودی توسعه پیدا خواهد کرد.

سیستم مورد نیاز برای استفاده از افزونه‌های جدید Adobe در Blender

نسخه‌ی دوم افزونه Substance 3D برای بلندر و افزونه‌ی Mixamo Auto Control Rig به صورت رایگان تحت مجوز GPL v3 در دسترس هستند و هر دو به طور رسمی در نسخه‌ی بتا ارائه شده‌اند. هر دو افزونه با Blender 2.90 به بالا سازگار هستند و بر روی Windows ، Linux و macOS اجرا می‌شوند.

 

 

 

منبع:dfmrendering.com

بازنشر: رسانه جهان معماری

پست های مشابه

دوازدهمین دوره جایزه آرکیتایزر

برای رفتن به صفحه این پست روی دکمه زیر کلیک کنید
مشاهده پست

همایش ملی |میراث معماری معاصر ایران|

برای رفتن به صفحه این پست روی دکمه زیر کلیک کنید
مشاهده پست

طرح پیشنهادی حائل مجموعه تئاترشهر

برای رفتن به صفحه این پست روی دکمه زیر کلیک کنید
مشاهده پست

نظرات پست

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

” تمامی حقوق مادی و معنوی محتوا متعلق به پایگاه خبری جهان معماری می باشد “