ویژگی‌ جدید Multi-Frame Rendering در نرم‌افزار افتر افکت

پوستر

شرکت Adobe به تازگی سیستم رندر چند فریمی را در After Effects ارائه کرد. این قابلیت جدید multi-frame rendering، در حال حاضر از طریق یک نسخه‌ی بتا جداگانه در دسترس کاربران قرار گرفته است. به لطف این بروزرسانی جدید افتر افکت، می‌توانید فریم‌ها را به صورت موازی روی پردازنده‌های چند هسته‌ای رندر کرده و سرعت پردازش را افزایش دهد.

در واقع این قابلیت امکان استفاده از پردازنده‌های چند هسته‌ای برای بهبود عملکرد خروجی و پیش نمایش رندر را فراهم خواهد کرد و اکنون در نسخه‌ی بتا می‌توانید این قابلیت را تست کنید. در ادامه جزییاتی از این قابلیت جدید After Effects را در اختیارتان قرار خواهیم داد.

کاتالوگ

ویژگی جدید multi-frame rendering امکان رندر چند فریم برای پیش نمایش و نتیجه‌ی نهایی فراهم می‌کند. این بروزرسانی با تقسیم فریم‌ها بین هسته‌های CPU باعث سرعت بخشیدن به رندر خواهد شد و کارایی و عملکرد بهتری را در اختیارتان قرار خواهد داد. قابلیت رندر چند فریمی، ابتدا در افتر افکت ۱۸.۰ در اوایل سال جاری منتشر شد و به کاربران این امکان را می‌داد تا از CPU‌های چند هسته‌ای مدرن برای رندر فریم‌ها استفاده کنند.

بد نیست بدانید که قابلیت Multi-Frame Rendering بر سرعت اجرای پروژه‌های شما در سیستم تاثیر خواهد داشت. اما افزایش سرعت اجرای پروژه‌ها، به تعداد هسته‌های پردازنده، رم موجود و قدرت محاسبه‌ی کارت گرافیک بستگی دارد. برای مثال شرکت ادوبی پیش بینی می‌کند که در پردازنده‌های چهار هسته‌ای یا شش هسته‌ای، سرعت رندر ۱.۲ تا ۱.۴ برابر افزایش یابد و در پردازنده‌های ۱۶ هسته‌ای یا بیشتر با ۴۸ گیگابایت رم تا ۳ برابر افزایش سرعت را در اجرای پروژه‌ها شاهد خواهیم بود.

همانطور که اشاره کردیم این قابلیت جدید multi-frame rendering در یک نسخه‌ی مجزای بتا ارائه شده و نسخه‌ نهایی stable release افترافکت، در واقع نسخه‌ی After Effects 18.4 است که در ویندوز ۱۰ و مک ۱۰.۱۴ به بالا قابل اجرا خواهد بود. بسیاری از امکانات این نرم‌افزار به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته اما برخی امکانات پیشرفته‌ی آن با خرید اشتراک‌های ماهانه ۳۱.۴۹ دلار یا اشتراک سالانه ۲۳۹.۸۸ دلار قابل استفاده خواهند بود.

 

 

منبع:dfmrendering.com

بازنشر: رسانه جهان معماری

پست های مشابه

دوازدهمین دوره جایزه آرکیتایزر

برای رفتن به صفحه این پست روی دکمه زیر کلیک کنید
مشاهده پست

همایش ملی |میراث معماری معاصر ایران|

برای رفتن به صفحه این پست روی دکمه زیر کلیک کنید
مشاهده پست

طرح پیشنهادی حائل مجموعه تئاترشهر

برای رفتن به صفحه این پست روی دکمه زیر کلیک کنید
مشاهده پست

نظرات پست

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

” تمامی حقوق مادی و معنوی محتوا متعلق به پایگاه خبری جهان معماری می باشد “