طرح پیشنهادی حائل مجموعه تئاترشهر

تئاترشهر

پس از ماه‌ها رایزنی و برگزاری جلسات متعدد،

طرح پیشنهادی حائل تئاترشهر به تصویب وزارت میراث فرهنگی و گردشگری رسید

طرح پیشنهادی حائل مجموعه تئاترشهر، پس از ماه‌ها رایزنی و پیگیری توسط این مجموعه به تصویب وزارت میراث فرهنگی و گردشگری رسید.

گزارش رســانـه” جهان معماری ” به نقل از اخبار معماری، طرح حائل مجموعه تئاترشهر که توسط مهندس سروناز امتیازی طراحی شده؛ پس از پیگیری مستمر در 6 ماه اول سال 1402  به تصویب وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی رسید. این طرح برگرفته از معماری تئاترشهر و با استفاده از نشانه‌ها و عناصر معماری ایرانی طراحی شده است که حاصل کار یک تیم چند نفره مهندسی معمار به سرپرستی سروناز امتیازی بوده است.

اجرای طرح با توجه به توافقات انجام شده میان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی، و شهردار کلان‌شهر تهران، علیرضا زاکانی برعهده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاری شهرداری تهران قرار گرفت که براساس دستور مقام وزارت،‌ بودجه اجرای این طرح در قالب طرح تشریفات قابل اجراست. بنابراین اجرایی‌شدن طرح مذکور نیازمند تخصیص بودجه از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است تا ساماندهی فضای پیرامونی این مجموعه ارزشمند و نفیس فرهنگی که نماد فرهنگ و هنر نمایش کشور است، هرچه سریعتر وارد فاز عملیاتی شود.

پست های مشابه

دوازدهمین دوره جایزه آرکیتایزر

برای رفتن به صفحه این پست روی دکمه زیر کلیک کنید
مشاهده پست

همایش ملی |میراث معماری معاصر ایران|

برای رفتن به صفحه این پست روی دکمه زیر کلیک کنید
مشاهده پست

«سردر باغ ملی» بسته شد

برای رفتن به صفحه این پست روی دکمه زیر کلیک کنید
مشاهده پست

نظرات پست

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

” تمامی حقوق مادی و معنوی محتوا متعلق به پایگاه خبری جهان معماری می باشد “