• خانه
  • اخبار
  • فراخوان مسابقه «طراحی شهری و جداره سازی محور بومی- فرهنگی جزیره کیش»

فراخوان مسابقه «طراحی شهری و جداره سازی محور بومی- فرهنگی جزیره کیش»

خلاصه اطلاعات فراخوان مسابقه

divider

برای رفتن به صفحه نتایج این مسابقه روی این متن کلیک کنید

فراخوان مسابقه «طراحی شهری و جداره سازی محور بومی- فرهنگی جزیره کیش» منتشر شد

“شرکت عمران آب و خدمات منطقه آزاد کیش” به منظور هویت بخشی به بافت شهری جزیره، اقدام به برگزاری مسابقه ی سراسری برای انتخاب بهترین ایده طراحی جهت اصلاح هندسی، ساماندهی و جداره سازی محور میدان سعدی تا میدان نیایش نموده است این مسابقه بستری است برای جلب مشارکت طراحان مرتبط با موضوع مسابقه و تقویت هویتِ کالبدی جزیره کیش.
از اینرو برگزارکننده از کلیه فارغ التحصیلان رشته معماری، شهرسازی و طراحی منظر و لنداسکیپ جهت شرکت در مسابقه «طراحی شهری و جداره ­سازی مسیر بومی- فرهنگی در جزیره کیش (محور میدان سعدی تا مسجد خاتم)» بر اساس شرایط و مقررات آیین نامه جامع مسابقات وزارت راه و شهرسازی دعوت به عمل می ­آورد. علاقه مندان می­­توانند حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ نسبت به ثبت نام در مسابقه و اخذ کد رهگیری اقدام نمایند.

اهداف و اولویت های مسابقه

جزیره زیبای کیش مدت زیادی‌ است که مقصد گردشگران ایرانی‌ به‌ شمار می‌ رود. این جزیره با وسعت بالغ بر نود و یک کیلومتر مربع، خط ساحلی چهل و سه کیلومتر و شکل هندسی بیضی، در فاصله هجده کیلومتری بندر گرزه یا بندر آفتاب در خلیج فارس واقع شده است. دریا و سواحل مرجانی از یک‌ سو و فراوانیِ مراکز خرید از سوی دیگر سبب رونق روزافزون این جزیره‌ی زیبا هستند. به غیر از خرید، گشت و گذار و لذت از مناظر طبیعی و ورزش‌های ساحلی بیش‌ ترین فعالیت‌ های گردشگران در جزیره را شامل می‌ شوند. به این ترتیب هویت جزیره عمدتاً بر مبنای طبیعتِ استثنایی و فرصتِ منطقه‌ ی آزاد تعریف شده است و برخورد فرهنگی و تاریخی کمرنگی نسبت به جزیره وجود دارد.

هدف این پروژه، ساماندهی، بهسازی و جداره سازی در راستای افزایش کیفیت فضای شهری با تأکید بر حفظ بافت بومی منطقه و ملاحظات اقلیمی و ضوابط و محدودیت های فضایی است.
در این راستا مولفه های طراحی زیر به عنوان ملاک های داوری طرح ها مد نظر قرار خواهد گرفت:
– ایجاد یک طرح محیطی پیوسته با منظر و معماری موجود و توجه به ساختمان های مجاور این محور
– در نظر گرفتن شرایط ویژه محور بومی- فرهنگی و رعایت مقیاس و تناسبات طرح
– ساماندهی فضاهای باز شهری با اولویت بافت بومی موجود
– توجه به مسیر مسجد خاتم تا مسجد اهل تسنن
– ایجاد هماهنگی جداره ها با توجه به اجرایی و کم هزینه بودن
– اصلاح هندسی محور میدان سعدی تا مسجد خاتم
– توجه به منظر طرح در شب و نورپردازی آن
– توجه به اجرایی بودن طرح و جزئیات قابل رؤیت

واجدین شرایط شرکت در مسابقه

این مسابقه به صورت آزاد و فراخوان عمومی و یک مرحله ای برگزار می شود و کلیه اشخاص حقیقی، فارغ التحصیلان رشته های معماری، طراحی شهری، طراحی منظر، لنداسکیپ و یا به صورت حقوقی دارای صلاحیت را شامل می شود.
– فقط کارهایی به مرحله داوری راه می یابند که تیم راهبری و مدیر مسابقه قبل از جلسه داوری، مطابقت آن ها با شرایط اعلام شدۀ مسابقه را تأیید کرده باشند.
– تنها مرجع داوری و انتخاب برندگان مسابقه، هیأت داوران خواهد بود و رأی هیأت داوران قطعی و تغییر ناپذیر است، و کسی (از جمله مدیر یا برگزارکننده) مجاز به تغییر و دخل و تصرف در آن نیست.
– مشارکت برگزار کننده و مدیران و کارکنان آن، راهبر مسابقه، مدیر مسابقه، دبیر مسابقه، اعضای هیأت داوران، مؤسسه یا شرکتی که داور مسابقه مدیرعامل، عضو هیئت مدیره، سهامدار یا در زمره کارکنان آن باشد و نیز بستگان درجه اول و دوم داوران در مسابقه ممنوع است.
– هویت کلیه شرکت کنندگان و آثار آن ها برای هیأت داوران تا پایان مرحله داوری مخفی خواهند ماند و پس از اتمام داوری پاکت های شناسایی شرکت کنندگان با حضور نماینده برگزار کننده، مدیر مسابقه و هیئت داوران گشوده می شود و هویت برندگان تعیین و ثبت می گردد. لذا هرگونه تماس شرکت کنندگان با اعضای هیأت داوران در طول مسابقه و تا اعلام نتایج رسمی مسابقه بکلی ممنوع خواهد بود و مشمول حذف از مسابقه می گردد. مدیر مسابقه از طریق راه های تماس پاسخگوی هرگونه سوال و موضوع در ارتباط با مسابقه خواهند بود.
– عقد قرارداد برای ادامه کار در موضوع مسابقه در اختیار برگزارکننده مسابقه خواهد بود و شرکت در مسابقه یا برنده شدن در آن الزامی برای عقد قرارداد ایجاد نمی کند.
– کلیه حقوق مادی و معنوی آثار ارائه شده در این مسابقه به شرکت کننده مسابقه تعلق دارد و استفاده از طرح و ایده طراحان به غیر از نفرات برنده، بدون موافقت کتبی پدیدآورنده اثر ممنوع خواهد بود. ولی برگزارکننده حق انتشار آثار مسابقه را با ذکر نام صاحبان اثر خواهند داشت.
– این مسابقه بر اساس “آیین نامۀ جامع برگزاری مسابقات طراحی معماری و شهرسازی” برگزار می گردد و کلیه شرکت کنندگان، برگزارکننده و عوامل وی ملزم به تبعیت از مقررات این آیین نامه خواهند بود حتی چنانچه به دلیل فورس زمانی و شرایط خاص شیوع کورونا در دبیرخانه جامع مسابقات امکان ثبت وجود نداشته باشد.
– مسئولیت اصالت آثار بر عهده شرکت کنندگان بوده و رعایت حقوق مادی و معنوی آثار برندگان مطابق با قانون حمایت از حقوق مولفان مصنفان و هنرمندان مصوبه ۱۱/۱۰/۱۳۴۸ مجلس شواری ملی است.
– ثبت نام برای شرکت در مسابقه رایگان است.
– هرگونه تغییر در برنامه برگزاری مسابقه از طریق سامانه مسابقه در سایت شرکت عمران آب خدمات به اطلاع عموم خواهد رسید.

نحوه ارائه طرح‌های پیشنهادی

کلیه شرکت کنندگان می بایست آثار خود را در قالب موارد ذیل در موعد مقرر تحویل دبیرخانه مسابقه نموده و رسید کتبی دریافت نمایند:
۱- ۲ شیت آثار مسابقه: شیت های اصلی آثار در قطع ۱۰۰ × ۷۰ سانتیمتر به صورت افقی بر روی مقوای مات و شاسی شده بر روی فوم بورد/ مقوا کارتن شامل پلان، نما، برش، پرسپکتیوها، دیاگرام، توضیحات ایده و کانسپت طرح.
۲- گزارش مجلد توجیه طرح: یک نسخه در قطع A3 و حداکثر در ۱۵ برگ به صورت افقی شامل تصاویر ۲ شیت اصلی آثار مسابقه که در انتهای گزارش قرار می گیرد.
۳- یک عدد CD فایل آثار: حاوی فایل تصاویر شیت های ارسالی با فرمت TIFF به صورت RGB با رزولوشن DPI 300 و نیز فایل PDF گزارش ارسالی می بایست همزمان با تحویل شیت های مسابقه تحویل دبیرخانه مسابقه گردد.

– آثار شرکت کننده در مسابقه در قالب ذکر گردیده قابل قبول هستند و آثاری که در قالب دیگری مطرح شوند، فارغ از محتوایشان، از مسابقه حذف میگردند.
– درج اسم یا لوگو بر روی شیت ها و لوح فشرده تحویلی ممنوع است و تنها عامل شناسایی، کد شرکت کننده است، که باید در گوشه ی بالا، سمت راست درج شود.

مهلت ثبت نام

انتشار فراخوان عمومی در روزنامه (در دو نوبت): ۲۰ شهریور ماه ۱۴۰۰ و ۲۳ شهریور ماه ۱۴۰۰
مهلت ثبت نام و ارسال مدارک شرکت کنندگان از طریق لینک ثبت نام: ۲۰ شهریور ماه ۱۴۰۰ تا ۳۱ شهریور ماه ۱۴۰۰ (تا پایان ساعت ۱۵)
ارسال کد تأییدیه به شرکت کنندگان: ۳ مهر ماه ۱۴۰۰
تحویل آثار شرکت کنندگان در مسابقه: ۱۵ آبان ماه ۱۴۰۰
برگزاری جلسه داوری: ۱۷ آبان ماه ۱۴۰۰
اعلام رسمی و عمومی نتایج مسابقه: ۲۰ آبان ماه ۱۴۰۰

جهت پاسخگویی به سوالات میتوانید از طریق شماره تلفن ۴۴۴۲۱۳۸۰ (۰۷۶) داخلی ۱۳۹۱ با دبیر مسابقه (خانم دکتر بیدلی) تماس فرمایید.
هیچگونه تغییری در برنامه زمان بندی مسابقه داده نخواهد شد و تغییر در زمان بندی رخداد های مسابقه مانند زمان تحویل آثار با صلاحدید هیأت داوران و تأیید برگزارکنندۀ مسابقه در صورت لزوم به اطلاع شرکت کنندگان در مسابقه خواهد رسید.
کلیه شرکت کنندگان می بایست پس از تکمیل فرم ثبت نام اینترنتی و دریافت کد رهگیری آثار خود را در موعد مقرر تحویل دبیرخانه مسابقه نموده و رسید کتبی دریافت نمایند. علاقه مندان میتوانند حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ نسبت به ثبت نام در مسابقه و اخذ کد رهگیری اقدام نمایند.

جوایز

نفر اول: ۱/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال به همراه لوح تقدیر
نفر دوم: ۵۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال به همراه لوح تقدیر
نفر سوم: لوح تقدیر
به کلیه شرکت کنندگانی که آثار آنها به مرحله داوری میرسد گواهی شرکت در مسابقه داده خواهد شد.

مبلغ جوایز و تقدیر نامه ها تحویل مدیران شرکت ها یا سرگروه ها خواهد شد و برگزار کننده و راهبر مسابقه مداخله ای در روابط کاری و مالی داخلی شرکت کنندگان نخواهند داشت.
هیچ تغییری در مشخصات شرکت کنندگان از جمله نام سرگروه، نام شرکت و یا سایر اطلاعاتی که قبلاً توسط شرکت کنندگان در فرم های ثبت نام درج گردیده است مانند ایمیل شرکت کننده و امثالهم در این مسابقه مجاز نخواهد بود.

هیات داوران

دکتر فریبرز دولت آبادی؛ دکتری تخصصی معماری
دکتر پیروز حناچی؛ دکترای تخصصی معماری با گرایش مرمت شهری و باز زنده سازی شهر های تاریخی
مهندس شهاب الدین ارفعی؛ کارشناس ارشد معماری
مهندس آرش مظفری؛ کارشناس ارشد معماری
مهندس عبدالنبی شرفی؛ کارشناس ارشد معماری

لینک ثبت نام در مسابقه

فرم ثبت نام اینترنتی

 دریافت فایل PDF اطلاعات فراخوان
 دریافت فایل اتوکد سایت پلان و کاربری

محل تحویل آثار:
– تهران، بزرگراه آفریقا، بالاتر از چهار راه شهید حقانی (جهان کودک) نبش کوچه کیش، شماره ۴۵، طبقه همکف کدپستی: ۱۵۱۸۸۳۳۱۱۱ تلفن: ۸۸۷۸۰۷۴۷ (۰۲۱)
– جزیره کیش، میدان خلیج فارس، بلوار ایران، مجتمع اداری پارس، شرکت عمران، آب و خدمات، بلوک ۷، واحد دبیرخانه کد پستی: ۷۹۴۱۷۹۸۱۱۷ تلفن: ۴۴۴۲۱۳۸۰ (۰۷۶)

سایت مسابقه: competitions.urban.kish.ir

منبع خبر : معمار نیوز

باز نشر : رسانه جهان معماری

آخرین فراخوان ها

فراخوان مسابقه طراحی معماری «سردر کارخانه پارس فولاد سبزوار»

برای رفتن به صفحه این پست روی دکمه زیر کلیک کنید
مشاهده پست

فراخوان مسابقه طراحی ایستگاه های اتوبوس درون شهری(قزوین)

برای رفتن به صفحه این پست روی دکمه زیر کلیک کنید
مشاهده پست

دریافت پلان مسابقه «طراحی فضای بام ساختمان اداری» و اطلاعیه زمان ثبت نام

برای رفتن به صفحه این پست روی دکمه زیر کلیک کنید
مشاهده پست

نظرات پست

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد

” تمامی حقوق مادی و معنوی محتوا متعلق به پایگاه خبری جهان معماری می باشد “